Cukrinį diabetą galima vadinti šių laikų epidemija, kuri sparčiai plinta visame pasaulyje ir vidutiniškai kasmet nusineša per 3 tūkst. gyvybių Lietuvoje. Tačiau keičiantis laikams, keičiasi gydymo metodai, požiūris į pačią ligą ir ja sergančius pacientus. Cukriniu diabetu sergančio Edvino teigimu, gydymas nepalyginamai pasikeitė, tačiau kiekvienas pacientas turi išlikti budrus, nes ši liga yra pavojingesnė, nei atrodo.
Higienos Sveikatos instituto sveikatos informacijos centro duomenimis, pernai Lietuvoje buvo užfiksuota per 107 tūkst. cukrinio diabeto atvejų, iš kurių beveik 102 tūkst. sudarė antro tipo cukrinis diabetas. Pirmojo tipo diabetu dažniausiai serga iki 10 proc. visų šios ligos pacientų, kuriems diabetą dažniausiai nulemia imuniniai procesai, sukeliantys insulino trūkumą.
Insulinas yra pirmasis medikamentas, skirtas cukrinio diabeto gydymui ir naudojamas jau beveik 100 metų. Moksliniai tyrimai, susiję su šiuo gydymu, yra įvertinti net 4 Nobelio premijomis, tačiau jis siejamas su daugkartinėmis injekcijomis, sudėtingu ir daug žinių reikalaujančiu dozavimu, todėl neretai tai tampa kliūtimi tiek pacientams, tiek gydytojams, siekiant geros diabeto kontrolės
Šiandieninės technologijos jau padarė tokią pažangą diabeto gydyme, kad insuliną dozuoja prietaisai, suleisdami jį tada, kada reikia ir kiek jo reikia. Ateityje prognozuojama, kad insulinas bus vartojamas kaip įprastos geriamos tabletės. Jau yra žinomos technologijos, kaip jį apsaugoti nuo suvirškinimo skrandyje, todėl pacientai galės pamiršti švirkštus, adatas ir kitus nepatogius gydymo būdus.
Daugiau apie tai – Delfi.lt.