Miesto nuotekų valymo direktyva mažins farmacijos pramonės, kuri yra viena iš svarbiausių Europos Sąjungos strateginių sektorių, konkurencingumą, ir turės neigiamą įtaką pacientams. Europos farmacijos pramonės ir asociacijų federacija (EFPIA), kurią Lietuvoje atstovauja Inovatyvios farmacijos pramonės asociacija (IFPA), ragina Europos Komisiją (EK) direktyvą skubiai persvarstyti.
EK yra įsipareigojusi siekti politikos nuoseklumo, teisės aktų konkurencingumo patikrų ir užtikrinti saugų svarbiausių vaistų tiekimą. Tam, kad būtų tinkamai išspręsta vandens taršos problema ir išvengta žalos, kurią direktyva padarytų pacientams ir Europos gyvybės mokslams, būtinas pakartotinis jos svarstymas.
„Farmacijos pramonė remia siekį kovoti su vandens tarša ir jau dabar yra įgyvendinusi priemonių, mažinančių industrijos neigiamą poveikį aplinkai. Tai planuojame tęsti ir ateityje. Visgi atsakomybės už Europos vandens taršą perkėlimas ant dviejų sektorių – farmacijos ir kosmetikos – nėra racionalus ir sąžiningas. Todėl būtina rasti proporcingą sprendimą, kuris įtrauktų visus sektorius, prisidedančius prie mikroužterštumo, į vandens taršos mažinimo procesą“, – teigia EFPIA generalinė direktorė Nathalie Moll.
Miesto nuotekų valymo direktyva yra viena iš pagrindinių vandens politikos priemonių Europoje. Ja siekiama apsaugoti aplinką nuo neigiamo miesto nuotekų poveikio ir nuo biologiškai skaidomų gamybinių nuotekų iš maisto pramonės sektoriaus. Direktyva reikalaujama tinkamai surinkti nuotekas, taip pat reglamentuojamas nuotekų išleidimas, nurodant būtinąjį taikytiną valymo būdą ir nustatant didžiausias pagrindinių išleidžiamų teršalų (organinių medžiagų ir maistinių medžiagų) ribines vertes.
Plačiau skaitykite EFPIA publikacijoje.