Visos naujienos

Gydymas pagal individualius pacientų poreikius: realybė ar tik svajonė?

2018 09 23

Kiekvienas žmogus ligos atveju tikisi jam paskirto gydymo poveikio, tačiau ne visada jo sulaukia. Taip nutinka, kai pacientas ne iki galo įsiklauso į gydytojo rekomendacijas ir pradeda gydytis savarankiškai. Šią problemą šiandien dar labiau padidina platus vaistų pasirinkimas ir informacijos apie jų įvairovę stoka. Inovatyvūs gydymo metodai pakeitė gydymo standartus daugelyje medicinos sričių, tačiau  išlieka labai svarbus gydytojų indėlis į gydymo procesą – vaistų skyrimas pagal individualius pacientų poreikius ir saugus vaistų vartojimas. 

Pasak medicinos specialistų, racionalus vaistų vartojimas yra neatsiejamas nuo individualaus gydymo pacientui paskyrimo. Tai yra, kai gydytojas, siekdamas efektyviausio rezultato, pacientui parenka jam tinkamiausią preparatą, jo dozę ir paskiria gydymo trukmę, atsižvelgdamas į ligos išraiškas, gretutinius susirgimus ir kitus aspektus.

Prieš keletą dešimtmečių tikrą proveržį medicinoje sukėlė biologiniai vaistai. Dažniausiai šiais vaistais yra gydomi labai sunkūs, kelių organizmo sistemų susirgimai, gydymas trunka ilgą laiką, kartais net visą gyvenimą, todėl didžiausias prioritetas yra individualūs pacientų poreikiai. 

„Medicinos inovacijos atnešė didžiulį perversmą, dėl kurio daugelis sunkiai sergančių pacientų šiandien gali sulaukti pagalbos. Tačiau medicina juda toliau, vis daugiau kalbama apie būtinybę pacientams užtikrinti individualizuotą gydymą, skatinti racionalų vaistų vartojimą. Svarbu suprasti, kad racionalus gydymas ne visada yra pigiausias“, – sako Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė Agnė Gaižauskienė.

Daugiau apie tai – 15min.lt.

Jūs paliekate IFPA interneto svetainę. 
Žemiau paspaudę TĘSTI būsite nukreiptas į kitą interneto svetainę. IFPA neatsako už kitose interneto svetainėse pateiktą turinį.